Nieuws

De Rotterdamse VVD over gratis bibliotheken in Rotterdam

14 maart 2025

Meer Rotterdammers toegang tot lees faciliteiten, door gratis abonnement op bibliotheek voor alle Rotterdammers. 

Deze week werd bekend dat Rotterdammers gratis gebruik kunnen maken van onze bibliotheken. In een stad waar meer dan 21% laaggeletterd is, is lezen heel erg belangrijk. Het draagt bij aan de zelfredzaamheid van mensen en daar kunnen wij als liberalen niet tegen zijn.

Vrije toegang tot kennis en informatie geeft mensen de kans zich te ontwikkelen, eigen keuzes te maken en zelf verantwoordelijkheid te nemen voor hun toekomst. Of je nu een boek leent, studeert of je digitale vaardigheden verbetert – dit initiatief biedt gelijke kansen voor alle Rotterdammers, ongeacht achtergrond of inkomen. Prachtig natuurlijk.

Tegelijkertijd zijn we als Rotterdamse VVD wel kritisch, want gratis bestaat niet en moet er uiteindelijk iemand voor de kosten opdraaien. We vragen niet voor niets aan culturele instellingen in onze stad om ook zelfstandig te zoeken naar gelden. Dus zoals u van de Rotterdamse VVD mag verwachten, hebben we de wethouder gevraagd hoe dit precies bekostigd gaat worden. 

Uiteindelijk mag de rekening niet alsnog bij onze Rotterdammers terecht komen. Kortom we houden vinger aan de pols en zijn tegelijkertijd trots op het feit dat er in ieder geval door het college wordt nagedacht over manieren om meer Rotterdammmers aan het lezen te krijgen en te bouwen aan hun toekomst en hun baan voor de toekomst.
 
Jordi Vicario
Woordvoerder Onderwijs, werk & inkomen, armoedebestrijding en schuldhulpverlening…..”

Aan de slag voor Rotterdam