zoeken
Nieuws

Help je kind, leer Nederlands

detail iamge

Beperking van het dagelijks leven

De nederlandse taal niet spreken is een groot obstakel. Spreek je de taal niet, dan is er veel wat je niet begrijp en waar je niet aan kunt deelnemen. De corona-crisis maakt nog maar eens duidelijk hoe problematisch het is wanneer kinderen thuis geen onderwijs kunnen volgen omdat de ouder geen Nederlands spreken. Sterker nog, het kan voor ongewenste en onveilige situaties zorgen wanneer mensen de door het kabinet aangekondigde maatregelen niet kunnen volgen op het journaal of in de krant. Hierdoor breng je jezelf en anderen in gevaar. Dat kan en mag niet de bedoeling zijn.

 

Saamhorigheid is juist nu belangrijk

Juist nu saamhorigheid zo belangrijk is, is het van absolute noodzaak dat we elkaar kunnen verstaan. Het zet mensen in het beste geval op een achterstand, en brengt ze in het ergste geval in gevaar. Scholen spelen hierin een belangrijke rol omdat zij veel te maken hebben met ouders die Nederlandse taal niet spreken. De Rotterdamse VVD vindt daarom dat de gemeente in samenwerking met de scholen deze ouders met enige aandrang naar de beschikbare taaltrajecten moet begeleiden. 

 

Krachtig Rotterdammerschap Corona Tim Versnel
WORD VVD'ER